« Oct Nov 2014 Dec »
S M T W T F S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
Nov 1, 2014
Victoria
vs. Toronto
@ University of Toronto
1:00 PM EDT
CIS Championship Game 5
Guelph
vs. UBC
@ University of Toronto
3:00 PM EDT
CIS Championship Game 6
Acadia
at StFX
1:00 PM EDT
AUS Semifinal (3rd @ 2nd)
McGill
at Concordia
1:00 PM EDT
Laval
at Montreal
1:00 PM EDT
Radio-Canada TV
Sherbrooke
at Bishop's
1:00 PM EDT
Laurier
at Western
1:00 PM EDT
OUA Quarterfinal 1
Ottawa
at Windsor
1:00 PM EDT
OUA Quarterfinal 2
Calgary
at Manitoba
3:00 PM EDT
Alberta
at Regina
4:00 PM EDT
Saskatchewan
at UBC
5:00 PM EDT
Shaw TV
Saint Mary's
at Merrimack College
2:00 PM EDT
(Pre-Season)
Calgary
at Winnipeg
5:00 PM EDT
StFX
at Bentley College
7:00 PM EDT
(Pre-Season)
Trinity Western
at Manitoba
8:00 PM EDT
Lethbridge
at Brandon
8:00 PM EDT
Saskatchewan
at Alberta
9:00 PM EDT
Regina
at Victoria
10:00 PM EDT
UBC
at Concordia (Ore.)
10:30 PM EDT
UOIT
at UQTR
2:00 PM EDT
Western
at Ryerson
2:30 PM EDT
Queen's
at Concordia
5:00 PM EDT
UNB
at Dalhousie
6:00 PM EDT
Saint Mary's
at St. Thomas
6:00 PM EDT
Moncton
at StFX
6:00 PM EDT
Acadia
at UPEI
6:00 PM EDT
Lakehead
at Carleton
7:00 PM EDT
York
at McGill
7:00 PM EDT
Waterloo
at Nipissing
7:00 PM EDT
RMC
at Windsor
7:30 PM EDT
Laurier
at Laurentian
7:45 PM EDT
UBC
at Regina
8:00 PM EDT
Saskatchewan
at Calgary
8:00 PM EDT
Manitoba
at Lethbridge
9:00 PM EDT
Alberta
at Mount Royal
9:00 PM EDT
Memorial
vs. UNB
@ Memorial University
1:00 PM EDT
AUS Semifinal #1 (at Memorial)
UBC
at Victoria
1:30 PM EDT
Canada West Bronze Medal Game at Saskatchewan
Toronto
vs. York
@ McMaster University
3:00 PM EDT
OUA Semi-final 1
UPEI
at Cape Breton
4:00 PM EDT
AUS Semifinal #2 (at Memorial)
Alberta
at Saskatchewan
4:00 PM EDT
Canada West Gold Medal Game at Saskatchewan
McMaster
vs. Ryerson
@ McMaster University
5:30 PM EDT
OUA Semi-final 2
McMaster
at Nipissing
2:00 PM EDT
Robert J Surtees Student Athletics Centre
Montreal
at Laval
6:00 PM EDT
Dalhousie
at UNB
7:00 PM EDT
Guelph
at Western
8:00 PM EDT
Alumni Hall
Waterloo
at Windsor
8:00 PM EDT
St. Denis Centre
RMC
at Ryerson
8:00 PM EDT
Mattamy Athletic Centre
Queen's
at Toronto
8:00 PM EDT
Goldring Centre
Saskatchewan
at Mount Royal
8:30 PM EDT
Alberta
at Calgary
8:30 PM EDT
Brandon
at MacEwan
9:00 PM EDT
Regina
at Thompson Rivers
9:45 PM EDT
Manitoba
at Trinity Western
10:00 PM EDT
UBC Okanagan
at UBC
10:00 PM EDT
Calgary
at Winnipeg
3:00 PM EDT
Ryerson
vs. Lakehead
@ Laurentian
4:00 PM EDT
Western Washington
at UBC
4:45 PM EDT
Lethbridge
at Brandon
6:00 PM EDT
Trinity Western
at Manitoba
6:00 PM EDT
Saskatchewan
at Alberta
7:00 PM EDT
Regina
at Victoria
8:00 PM EDT
UPEI
at Dalhousie
1:30 PM EDT
(at Halifax Civic Centre)
St. Thomas
at StFX
2:00 PM EDT
Guelph
at York
2:00 PM EDT
Windsor
at Waterloo
2:30 PM EDT
Queen's
at Nipissing
3:00 PM EDT
Ottawa
at McGill
3:00 PM EDT
UOIT
at Laurentian
3:50 PM EDT
Western
at Laurier
7:30 PM EDT
StFX
vs. Western
@ University of Guelph
10:30 AM EDT
CIS Championship - Game 3, Group A
Ottawa
vs. McMaster
@ University of Guelph
1:30 PM EDT
CIS Championship - Game 3, Group B
Acadia
at UNB
10:00 AM EDT
AUS Semifinal #1 (at Dalhousie)
UOIT
vs. Western
@ McMaster University
10:00 AM EDT
OUA Semifinal
Laurier
vs. Ottawa
@ McMaster University
12:30 PM EDT
OUA Semifinal
Cape Breton
at Memorial
1:00 PM EDT
AUS Semifinal #2 (at Dalhousie)
Saskatchewan
at Alberta
8:00 PM EDT
Bronze Medal Match at Trinity Western
UFV
at Trinity Western
10:00 PM EDT
Gold Medal Match at Trinity Western
Brock
at Nipissing
12:00 PM EDT
Robert J Surtees Student Athletics Centre
Dalhousie
at UNB
5:00 PM EDT
Acadia
at Moncton
6:00 PM EDT
Waterloo
at Windsor
6:00 PM EDT
St. Denis Centre
Guelph
at Western
6:00 PM EDT
Alumni Hall
RMC
at Ryerson
6:00 PM EDT
Mattamy Athletic Centre
Queen's
at Toronto
6:00 PM EDT
Goldring Centre
Montreal
at Laval
6:00 PM EDT
McMaster
at Lakehead
7:00 PM EDT
C.J. Sanders Fieldhouse
Saskatchewan
at Mount Royal
7:00 PM EDT
Alberta
at Calgary
7:00 PM EDT
Brandon
at MacEwan
7:00 PM EDT
UBC Okanagan
at UBC
8:00 PM EDT
Manitoba
at Trinity Western
8:00 PM EDT
Regina
at Thompson Rivers
8:00 PM EDT
Nov 2, 2014
TBD
vs. Guelph
@ University of Toronto
1:00 PM EST
CIS Championship Bronze
TBD
vs. Toronto
@ University of Toronto
3:00 PM EST
CIS Championship Final
TBD
at TBD
TBA
Finale RSEQ
TBD
at TBD
12:30 PM EST
OUA Bronze
TBD
vs. TBD
@ Memorial University
1:00 PM EST
AUS Final
TBD
at TBD
5:30 PM EST
OUA Final
Dalhousie
at UNB
12:00 PM EST
Saint Mary's
at Merrimack College
12:00 PM EST
(Pre-Season)
Brock
at Laurentian
1:00 PM EST
Sudbury Shootout - Game 5
Saint Mary's
at StFX
1:00 PM EST
Moncton
at Dalhousie
1:30 PM EST
(at Halifax Civic Centre)
Queen's
at Laurentian
1:50 PM EST
Brock
at York
2:00 PM EST
Carleton
at Concordia
2:00 PM EST
Western
at Waterloo
2:30 PM EST
Mount Allison
at UPEI
3:00 PM EST
(in Tignish, PEI)
Windsor
at Laurier
7:30 PM EST
Alberta
vs. Guelph
@ University of Guelph
10:00 AM EST
CIS Championship 5th Place
TBD
vs. TBD
@ University of Guelph
12:00 PM EST
CIS Championship Bronze
TBD
vs. TBD
@ University of Guelph
2:00 PM EST
CIS Championship Final
TBD
at TBD
TBA
Finale RSEQ
TBD
vs. TBD
@ McMaster University
10:00 AM EST
OUA Bronze
TBD
vs. TBD
@ McMaster University
3:00 PM EST
OUA Final
McGill
at Montreal
12:00 PM EST
Dalhousie
at Moncton
1:00 PM EST
Acadia
at UNB
2:00 PM EST
Nov 5, 2014
Ryerson
at Waterloo
8:00 PM EST
Windsor
at Western
8:00 PM EST
Dalhousie
at Saint Mary's
6:00 PM EST
Windsor
at Western
6:00 PM EST
Ryerson
at Waterloo
6:00 PM EST
UPEI
at Mount Allison
6:00 PM EST
Nov 6, 2014
Laval
at Concordia
8:00 PM EST
York
at Laurier
7:30 PM EST
Western
at Windsor
8:00 PM EST
St. Denis Centre
Laval
at Concordia
6:00 PM EST
Western
at Windsor
6:00 PM EST
St. Denis Centre
Nov 7, 2014
TBA
at Saskatchewan
8:00 PM EST
Canada West Semifinal 1
UPEI
at Dalhousie
7:00 PM EST
Acadia
at UNB
7:00 PM EST
Brock
at Carleton
8:00 PM EST
Queen's
at Lakehead
8:00 PM EST
Laurentian
at Algoma
8:00 PM EST
Toronto
at Waterloo
8:00 PM EST
Ryerson
at Laurier
8:00 PM EST
Guelph
at Western
8:00 PM EST
McMaster
at Ottawa
8:00 PM EST
Manitoba
at Regina
9:00 PM EST
Winnipeg
at Lethbridge
10:00 PM EST
Brandon
at Calgary
10:00 PM EST
Mount Royal
at MacEwan
10:00 PM EST
UNBC
at Thompson Rivers
11:00 PM EST
Alberta
at Trinity Western
11:00 PM EST
Victoria
at UBC
11:00 PM EST
UFV
at UBC Okanagan
11:00 PM EST
Dalhousie
at StFX
6:00 PM EST
Saint Mary's
at Acadia
6:00 PM EST
UPEI
at St. Thomas
6:00 PM EST
UNB
at Moncton
6:00 PM EST
UOIT
at RMC
7:00 PM EST
Laurentian
at UQTR
7:00 PM EST
Queen's
at Carleton
7:00 PM EST
Nipissing
at Concordia
7:30 PM EST
McGill
at Guelph
7:30 PM EST
Brock
at Lakehead
7:30 PM EST
Toronto
at Waterloo
7:30 PM EST
Windsor
at Ryerson
7:30 PM EST
Alberta
at Manitoba
8:00 PM EST
Mount Royal
at Saskatchewan
8:00 PM EST
Calgary
at UBC
10:00 PM EST
Toronto
at Guelph
7:00 PM EST
W.F. Mitchell Athletics Centre
Waterloo
at McMaster
8:00 PM EST
Burridge Gymnasium
Montreal
at Sherbrooke
8:00 PM EST
MacEwan
at Alberta
8:00 PM EST
UBC Okanagan
at Winnipeg
8:30 PM EST
Thompson Rivers
at Brandon
8:45 PM EST
UBC
at Manitoba
9:00 PM EST
Calgary
at Saskatchewan
9:00 PM EST
UPEI
at Dalhousie
5:00 PM EST
Shoot for the Cure - Lancez pour la guérison
Acadia
at UNB
5:00 PM EST
Queen's
at Lakehead
6:00 PM EST
McMaster
at Ottawa
6:00 PM EST
Guelph
at Western
6:00 PM EST
Brock
at Carleton
6:00 PM EST
Laurentian
at Algoma
6:00 PM EST
Toronto
at Waterloo
6:00 PM EST
Ryerson
at Laurier
6:00 PM EST
Manitoba
at Regina
7:00 PM EST
Mount Royal
at MacEwan
8:00 PM EST
Winnipeg
at Lethbridge
8:00 PM EST
Brandon
at Calgary
8:00 PM EST
Victoria
at UBC
9:00 PM EST
UFV
at UBC Okanagan
9:00 PM EST
UNBC
at Thompson Rivers
9:00 PM EST
Shoot for the Cure - Lancez pour la guérison
Alberta
at Trinity Western
9:00 PM EST
Concordia
at McGill
10:30 AM EST
UPEI
at Saint Mary's
6:00 PM EST
Ottawa
at Montreal
7:00 PM EST
UOIT
at Brock
7:15 PM EST
York
at Windsor
7:30 PM EST
Lethbridge
at Regina
8:00 PM EST
Manitoba
at Alberta
9:00 PM EST
Saskatchewan
at Mount Royal
9:00 PM EST
UBC
at Calgary
9:00 PM EST
UNB
at Cape Breton
6:00 PM EST
Waterloo
at McMaster
6:00 PM EST
Burridge Gymnasium
RMC
at Queen's
6:00 PM EST
Athletics and Recreation Centre
Montreal
at Sherbrooke
6:00 PM EST
Laval
at McGill
7:00 PM EST
UBC Okanagan
at Winnipeg
7:00 PM EST
Calgary
at Saskatchewan
7:00 PM EST
Thompson Rivers
at Brandon
7:00 PM EST
UBC
at Manitoba
7:00 PM EST
MacEwan
at Alberta
9:30 PM EST
Nov 8, 2014
TBA
at Mount Allison
1:00 PM EST
AUS Final - Coupe Loney Bowl
TBD
at Guelph
1:00 PM EST
OUA Semi-final 2
TBD
at McMaster
1:00 PM EST
OUA Semi-final 1
TBA
at TBA
1:00 PM EST
RSEQ Demi-finale 1 (4 @ 1) Radio-Canada TV
TBA
at TBA
1:00 PM EST
RSEQ Demi-finale 2 (3 @ 2) Radio-Canada TV
TBA
at Calgary
5:00 PM EST
Canada West Semifinal 2
Acadia
at UNB
4:00 PM EST
StFX
at Saint Mary's
7:00 PM EST
UPEI
at Dalhousie
7:00 PM EST
Memorial
at Cape Breton
7:00 PM EST
UQAM
at Laval
7:00 PM EST
Bishop's
at McGill
8:00 PM EST
McMaster
at Carleton
8:00 PM EST
Guelph
at Windsor
8:00 PM EST
Brock
at Ottawa
8:00 PM EST
York
at Lakehead
8:00 PM EST
Nipissing
at Algoma
8:00 PM EST
Toronto
at Laurier
8:00 PM EST
Manitoba
at Regina
9:00 PM EST
Brandon
at Calgary
9:00 PM EST
Winnipeg
at Lethbridge
9:00 PM EST
Mount Royal
at MacEwan
9:00 PM EST
Victoria
at UBC
10:00 PM EST
UFV
at UBC Okanagan
10:00 PM EST
Alberta
at Trinity Western
10:00 PM EST
UNBC
at Thompson Rivers
10:00 PM EST
Nipissing
at Concordia
2:00 PM EST
Laurentian
at UQTR
2:00 PM EST
Ryerson
at Laurier
4:00 PM EST
at Brantford Civic Centre
StFX
at Acadia
6:00 PM EST
UPEI
at UNB
6:00 PM EST
St. Thomas
at Moncton
6:00 PM EST
York
at Waterloo
6:30 PM EST
McGill
at Western
7:00 PM EST
Alberta
at Manitoba
7:00 PM EST
Windsor
at Toronto
7:30 PM EST
RMC
at Queen's
7:30 PM EST
Brock
at Lakehead
7:30 PM EST
Carleton
at UOIT
7:30 PM EST
Mount Royal
at Saskatchewan
8:00 PM EST
Regina
at Lethbridge
9:00 PM EST
Calgary
at UBC
10:00 PM EST
York
at Nipissing
2:00 PM EST
Robert J Surtees Student Athletics Centre
Mount Royal
at Regina
3:00 PM EST
UBC Okanagan
at Winnipeg
3:30 PM EST
UNB
at Memorial
7:00 PM EST
Ryerson
at Guelph
7:00 PM EST
W.F. Mitchell Athletics Centre
Thompson Rivers
at Brandon
7:45 PM EST
Queen's
at Waterloo
8:00 PM EST
Physical Activities Complex
UBC
at Manitoba
8:00 PM EST
MacEwan
at Alberta
8:30 PM EST
Calgary
at Saskatchewan
9:00 PM EST
Acadia
at UNB
2:00 PM EST
Memorial
at Cape Breton
5:00 PM EST
StFX
at Saint Mary's
5:00 PM EST
UPEI
at Dalhousie
5:00 PM EST
UQAM
at Laval
5:00 PM EST
Bishop's
at McGill
6:00 PM EST
Toronto
at Laurier
6:00 PM EST
McMaster
at Carleton
6:00 PM EST
Nipissing
at Algoma
6:00 PM EST
Brock
at Ottawa
6:00 PM EST
York
at Lakehead
6:00 PM EST
Guelph
at Windsor
6:00 PM EST
Manitoba
at Regina
7:00 PM EST
Winnipeg
at Lethbridge
7:00 PM EST
Brandon
at Calgary
7:00 PM EST
Mount Royal
at MacEwan
7:00 PM EST
Victoria
at UBC
8:00 PM EST
Shoot for the Cure - Lancez pour la guérison
Alberta
at Trinity Western
8:00 PM EST
Shoot for the Cure - Lancez pour la guérison
UFV
at UBC Okanagan
8:00 PM EST
UNBC
at Thompson Rivers
8:00 PM EST
Dalhousie
at Moncton
1:00 PM EST
StFX
at St. Thomas
2:00 PM EST
Queen's
at Guelph
2:00 PM EST
Concordia
at Carleton
2:00 PM EST
Ryerson
at Waterloo
2:00 PM EST
York
at Western
4:00 PM EST
UBC
at Calgary
4:00 PM EST
Manitoba
at Alberta
4:00 PM EST
Laurentian
at Nipissing
7:00 PM EST
Lethbridge
at Regina
8:00 PM EST
Saskatchewan
at Mount Royal
9:00 PM EST
York
at Nipissing
12:00 PM EST
Robert J Surtees Student Athletics Centre
Moncton
at Cape Breton
1:00 PM EST
Mount Royal
at Regina
1:30 PM EST
Guelph
at Lakehead
2:00 PM EST
C.J. Sanders Fieldhouse
UBC Okanagan
at Winnipeg
2:00 PM EST
Ottawa
at RMC
3:00 PM EST
Kingston Military Community Sports Centre
Saint Mary's
at Memorial
5:00 PM EST
Brock
at Waterloo
6:00 PM EST
Physical Activities Complex
Thompson Rivers
at Brandon
6:00 PM EST
UBC
at Manitoba
6:00 PM EST
Calgary
at Saskatchewan
7:00 PM EST
MacEwan
at Alberta
7:00 PM EST
Nov 9, 2014
Memorial
at Cape Breton
2:00 PM EST
Regina
at Lethbridge
5:00 PM EST
UNB
at Memorial
12:00 PM EST
Ryerson
at Toronto
1:00 PM EST
Goldring Centre
Laval
at Montreal
1:00 PM EST
Mount Royal
at Regina
4:30 PM EST
Memorial
at Cape Breton
12:00 PM EST
Moncton
at Saint Mary's
1:00 PM EST
Dalhousie
at St. Thomas
1:00 PM EST
StFX
at Mount Allison
1:00 PM EST
UOIT
at Guelph
2:00 PM EST
McGill
at Carleton
2:00 PM EST
Queen's
at Brock
2:15 PM EST
Toronto
at Waterloo
2:30 PM EST
Ryerson
at Laurier
7:30 PM EST
Saint Mary's
at Memorial
10:00 AM EST
Dalhousie
at Acadia
1:00 PM EST
Ottawa
at Queen's
1:00 PM EST
Athletics and Recreation Centre
Sherbrooke
at McGill
1:00 PM EST
Laval
at Montreal
1:00 PM EST
Guelph
at Lakehead
2:00 PM EST
C.J. Sanders Fieldhouse
Western
at Brock
2:00 PM EST
Bob Davis Gymnasium
Ryerson
at Toronto
3:00 PM EST
Goldring Centre
Mount Royal
at Regina
3:00 PM EST
Nov 10, 2014
UNB
at Maine
TBA
Nov 12, 2014
StFX
at Acadia
7:00 PM EST
Western
at Ryerson
8:00 PM EST
Waterloo
at York
8:00 PM EST
StFX
at Acadia
5:00 PM EST
Western
at Ryerson
6:00 PM EST
Waterloo
at York
6:00 PM EST
Nov 13, 2014
Bishop's
at Concordia
8:00 PM EST
McGill
at UQAM
8:00 PM EST
UOIT
at Ryerson
7:30 PM EST
McGill
at UQAM
6:00 PM EST
Bishop's
at Concordia
6:00 PM EST
Waterloo
at Guelph
7:30 PM EST
Nov 14, 2014
UNB
at Saint Mary's
7:00 PM EST
Cape Breton
at UPEI
7:00 PM EST
Windsor
at Toronto
8:00 PM EST
Ottawa
at Laurentian
8:00 PM EST
Lakehead
at McMaster
8:00 PM EST
Laurier
at York
8:00 PM EST
Algoma
at Brock
8:00 PM EST
Waterloo
at Queen's
8:00 PM EST
Carleton
at Nipissing
8:00 PM EST
Winnipeg
at Saskatchewan
9:00 PM EST
Calgary
at Regina
9:00 PM EST
Brandon
at Manitoba
9:00 PM EST
Thompson Rivers
at MacEwan
10:00 PM EST
UBC
at Alberta
10:00 PM EST
UBC Okanagan
at Mount Royal
10:00 PM EST
UNBC
at UFV
11:00 PM EST
Lethbridge
at Trinity Western
11:00 PM EST
McGill
at Windsor
12:45 PM EST
UPEI
at StFX
6:00 PM EST
Acadia
at Moncton
6:00 PM EST
St. Thomas
at Dalhousie
6:00 PM EST
Saint Mary's
at UNB
6:00 PM EST
RMC
at York
7:00 PM EST
Laurentian
at Western
7:00 PM EST
Carleton
at Brock
7:15 PM EST
UOIT
at Toronto
7:30 PM EST
Concordia
at Waterloo
7:30 PM EST
Queen's
at Ryerson
7:30 PM EST
Nipissing
at Guelph
7:30 PM EST
Saskatchewan
at Regina
8:00 PM EST
Calgary
at Manitoba
8:00 PM EST
Mount Royal
at Lethbridge
9:00 PM EST
UBC
at Alberta
9:00 PM EST
Sherbrooke
at Montreal
6:00 PM EST
Manitoba
at Brandon
8:45 PM EST
Regina
at Calgary
9:30 PM EST
Winnipeg
at Thompson Rivers
10:45 PM EST
Alberta
at UBC
11:00 PM EST
Saskatchewan
at UBC Okanagan
11:00 PM EST
UNB
at Saint Mary's
5:00 PM EST
Cape Breton
at UPEI
5:00 PM EST
Waterloo
at Queen's
6:00 PM EST
Laurier
at York
6:00 PM EST
Carleton
at Nipissing
6:00 PM EST
Ottawa
at Laurentian
6:00 PM EST
Algoma
at Brock
6:00 PM EST
Windsor
at Toronto
6:00 PM EST
Lakehead
at McMaster
6:00 PM EST
Calgary
at Regina
7:00 PM EST
Brandon
at Manitoba
7:00 PM EST
Winnipeg
at Saskatchewan
7:15 PM EST
UBC Okanagan
at Mount Royal
8:00 PM EST
Thompson Rivers
at MacEwan
8:00 PM EST
UBC
at Alberta
8:00 PM EST
Lethbridge
at Trinity Western
9:00 PM EST
UNBC
at UFV
9:00 PM EST
Moncton
at UPEI
6:00 PM EST
Saint Mary's
at St. Thomas
6:00 PM EST
Carleton
at McGill
7:00 PM EST
Regina
at Saskatchewan
8:00 PM EST
Lethbridge
at Mount Royal
9:00 PM EST
Manitoba
at Calgary
9:00 PM EST
Alberta
at UBC
10:00 PM EST
Queen's
at Waterloo
6:00 PM EST
Physical Activities Complex
Sherbrooke
at Montreal
6:00 PM EST
McGill
at Laval
6:00 PM EST
Lakehead
at Windsor
7:00 PM EST
St. Denis Centre
Brock
at Guelph
7:00 PM EST
W.F. Mitchell Athletics Centre
Manitoba
at Brandon
7:00 PM EST
Regina
at Calgary
8:00 PM EST
Winnipeg
at Thompson Rivers
9:00 PM EST
Saskatchewan
at UBC Okanagan
9:00 PM EST
Alberta
at UBC
9:00 PM EST
Nov 15, 2014
TBA
at TBA
TBA
Canada West Final - Coupe Hardy Cup
TBA
at TBA
TBA
OUA Final - Coupe Yates Cup
TBA
at TBA
1:00 PM EST
Finale RSEQ - Coupe Dunsmore Cup Radio-Canada TV
Cape Breton
at UPEI
7:00 PM EST
UNB
at Saint Mary's
7:00 PM EST
Acadia
at StFX
7:00 PM EST
Dalhousie
at Memorial
7:00 PM EST
Laurier
at Queen's
8:00 PM EST
Algoma
at Guelph
8:00 PM EST
Ottawa
at Nipissing
8:00 PM EST
Carleton
at Laurentian
8:00 PM EST
Western
at Toronto
8:00 PM EST
Lakehead
at McMaster
8:00 PM EST
Windsor
at Ryerson
8:00 PM EST
Brandon
at Manitoba
8:00 PM EST
Calgary
at Regina
9:00 PM EST
Winnipeg
at Saskatchewan
9:00 PM EST
Thompson Rivers
at MacEwan
9:00 PM EST
UBC
at Alberta
9:00 PM EST
UBC Okanagan
at Mount Royal
10:00 PM EST
Lethbridge
at Trinity Western
10:00 PM EST
UNBC
at UFV
10:00 PM EST
Laurentian
at Guelph
3:00 PM EST
Saint Mary's
at Moncton
6:00 PM EST
St. Thomas
at StFX
6:00 PM EST
Acadia
at UNB
6:00 PM EST
UPEI
at Dalhousie
6:00 PM EST
UQTR
at Waterloo
6:30 PM EST
Nipissing
at Western
7:00 PM EST
Carleton
at York
7:00 PM EST
Calgary
at Manitoba
7:00 PM EST
RMC
at Brock
7:15 PM EST
McGill
at Lakehead
7:30 PM EST
Queen's
at Toronto
7:30 PM EST
Concordia
at Laurier
7:30 PM EST
Regina
at Saskatchewan
8:00 PM EST
UBC
at Alberta
8:00 PM EST
Lethbridge
at Mount Royal
9:00 PM EST
Waterloo
at RMC
1:00 PM EST
Kingston Military Community Sports Centre
Toronto
at Nipissing
2:00 PM EST
Robert J Surtees Student Athletics Centre
Guelph
at Queen's
3:00 PM EST
Athletics and Recreation Centre
Ryerson
at York
4:00 PM EST
Tait MacKenzie Gymnasium
Trinity Western
at Mount Royal
5:00 PM EST
Memorial
at Dalhousie
7:00 PM EST
Manitoba
at Brandon
7:45 PM EST
Regina
at Calgary
8:30 PM EST
Winnipeg
at Thompson Rivers
9:45 PM EST
Saskatchewan
at UBC Okanagan
10:00 PM EST
Alberta
at UBC
10:00 PM EST
Cape Breton
at UPEI
5:00 PM EST
Acadia
at StFX
5:00 PM EST
Dalhousie
at Memorial
5:00 PM EST
UNB
at Saint Mary's
5:00 PM EST
Laurier
at Queen's
6:00 PM EST
Lakehead
at McMaster
6:00 PM EST
Ottawa
at Nipissing
6:00 PM EST
Algoma
at Guelph
6:00 PM EST
Western
at Toronto
6:00 PM EST
Windsor
at Ryerson
6:00 PM EST
Carleton
at Laurentian
6:00 PM EST
Brandon
at Manitoba
6:00 PM EST
Calgary
at Regina
7:00 PM EST
Shoot for the Cure - Lancez pour la guérison
UBC
at Alberta
7:00 PM EST
Thompson Rivers
at MacEwan
7:00 PM EST
Winnipeg
at Saskatchewan
7:15 PM EST
UBC Okanagan
at Mount Royal
8:00 PM EST
UNBC
at UFV
8:00 PM EST
Lethbridge
at Trinity Western
8:00 PM EST
StFX
at Dalhousie
1:30 PM EST
(at Halifax Civic Centre)
Ottawa
at Concordia
2:00 PM EST
Waterloo
at Brock
2:15 PM EST
Windsor
at Ryerson
2:30 PM EST
Saint Mary's
at Mount Allison
3:00 PM EST
York
at Nipissing
3:00 PM EST
Western
at Toronto
4:00 PM EST
Manitoba
at Calgary
5:00 PM EST
Alberta
at UBC
5:00 PM EST
St. Thomas
at UPEI
6:00 PM EST
Laurier
at Guelph
7:30 PM EST
UOIT
at Queen's
7:30 PM EST
Saskatchewan
at Regina
8:00 PM EST
Mount Royal
at Lethbridge
9:00 PM EST
Toronto
at Nipissing
12:00 PM EST
Robert J Surtees Student Athletics Centre
Ottawa
at Windsor
1:00 PM EST
St. Denis Centre
Ryerson
at York
2:00 PM EST
Tait MacKenzie Gymnasium
Trinity Western
at Mount Royal
3:30 PM EST
Saint Mary's
at Dalhousie
5:00 PM EST
Cape Breton
at Acadia
6:00 PM EST
Memorial
at Moncton
6:00 PM EST
Manitoba
at Brandon
6:00 PM EST
Lakehead
at Western
7:00 PM EST
Alumni Hall
Regina
at Calgary
7:00 PM EST
Winnipeg
at Thompson Rivers
8:00 PM EST
Saskatchewan
at UBC Okanagan
8:00 PM EST
Alberta
at UBC
8:00 PM EST
Nov 16, 2014
Dalhousie
at Memorial
12:00 PM EST
UQTR
at Laurier
7:30 PM EST
Memorial
at Dalhousie
12:00 PM EST
Guelph
at RMC
1:00 PM EST
Kingston Military Community Sports Centre
Ryerson
at Nipissing
2:00 PM EST
Robert J Surtees Student Athletics Centre
Waterloo
at Queen's
3:00 PM EST
Athletics and Recreation Centre
Laval
at Sherbrooke
3:00 PM EST
Toronto
at York
4:00 PM EST
Tait MacKenzie Gymnasium
Trinity Western
at Mount Royal
5:30 PM EST
Dalhousie
at Memorial
10:00 AM EST
Moncton
at StFX
1:00 PM EST
York
at Laurentian
1:50 PM EST
Windsor
at Toronto
2:00 PM EST
Ottawa
at Montreal
2:00 PM EST
Laurier
at Brock
2:15 PM EST
Western
at Ryerson
2:30 PM EST
Mount Allison
at Dalhousie
5:30 PM EST
(at Halifax Forum)
Ryerson
at Nipissing
12:00 PM EST
Robert J Surtees Student Athletics Centre
Memorial
at Moncton
1:00 PM EST
Lakehead
at Brock
1:00 PM EST
Bob Davis Gymnasium
Laval
at Sherbrooke
1:00 PM EST
Cape Breton
at Dalhousie
2:00 PM EST
Acadia
at Saint Mary's
2:00 PM EST
Ottawa
at Western
2:00 PM EST
Alumni Hall
Toronto
at York
2:00 PM EST
Tait MacKenzie Gymnasium
Trinity Western
at Mount Royal
4:00 PM EST
Nov 19, 2014
York
at Guelph
8:00 PM EST
McMaster
at Brock
8:00 PM EST
McMaster
at Ryerson
8:00 PM EST
Mattamy Athletic Centre
York
at Guelph
6:00 PM EST
McMaster
at Brock
6:00 PM EST
Carleton
at Concordia
10:30 AM EST
Saint Mary's
at Dalhousie
6:00 PM EST
(at Halifax Forum)
McMaster
at Ryerson
6:00 PM EST
Mattamy Athletic Centre
Nov 20, 2014
Bishop's
at Laval
8:00 PM EST
Concordia
at McGill
8:00 PM EST
Alberta
at Calgary
9:00 PM EST
Concordia
at McGill
6:00 PM EST
Bishop's
at Laval
6:00 PM EST
Nov 21, 2014
StFX
at UNB
7:00 PM EST
Saint Mary's
at Dalhousie
7:00 PM EST
Cape Breton
at Acadia
7:00 PM EST
Ottawa
at Waterloo
8:00 PM EST
Laurentian
at Ryerson
8:00 PM EST
Queen's
at Guelph
8:00 PM EST
Nipissing
at Toronto
8:00 PM EST
Carleton
at Laurier
8:00 PM EST
Western
at Algoma
8:00 PM EST
Victoria
at Saskatchewan
9:00 PM EST
Trinity Western
at Brandon
9:00 PM EST
UBC
at Winnipeg
9:00 PM EST
Regina
at Lethbridge
10:00 PM EST
Manitoba
at Calgary
10:00 PM EST
Mount Royal
at UNBC
11:00 PM EST
UFV
at Thompson Rivers
11:00 PM EST
MacEwan
at UBC Okanagan
11:00 PM EST
Acadia
at UPEI
6:00 PM EST
Moncton
at StFX
6:00 PM EST
Dalhousie
at St. Thomas
6:00 PM EST
UNB
at Saint Mary's
6:00 PM EST
Laurier
at Carleton
7:00 PM EST
Guelph
at UQTR
7:00 PM EST
Brock
at Nipissing
7:00 PM EST
Ryerson
at McGill
7:00 PM EST
Waterloo
at RMC
7:00 PM EST
Lakehead
at Queen's
7:30 PM EST
Western
at Concordia
7:30 PM EST
York
at Laurentian
7:45 PM EST
Mount Royal
at Regina
8:00 PM EST
Calgary
at Alberta
9:00 PM EST
Saskatchewan
at Lethbridge
9:00 PM EST
Manitoba
at UBC
10:00 PM EST
Dalhousie
at Sherbrooke
5:00 PM EST
AUS-RSEQ Interlock Event #2 at Montreal
Memorial
at Laval
5:00 PM EST
UNB
at Montreal
7:00 PM EST
AUS-RSEQ Interlock Event #2 at Montreal
Nipissing
at Western
7:00 PM EST
Alumni Hall
York
at Windsor
7:00 PM EST
St. Denis Centre
RMC
at Queen's
8:00 PM EST
Athletics and Recreation Centre
UBC Okanagan
at Regina
8:30 PM EST
Thompson Rivers
at Manitoba
9:00 PM EST
Saskatchewan
at MacEwan
10:00 PM EST
Brandon
at Trinity Western
11:00 PM EST
Winnipeg
at UBC
11:00 PM EST
Saint Mary's
at Dalhousie
5:00 PM EST
StFX
at UNB
5:00 PM EST
Cape Breton
at Acadia
5:00 PM EST
Shoot for the Cure - Lancez pour la guérison
Nipissing
at Toronto
6:00 PM EST
Laurentian
at Ryerson
6:00 PM EST
Western
at Algoma
6:00 PM EST
Ottawa
at Waterloo
6:00 PM EST
Shoot for the Cure - Lancez pour la guérison
Carleton
at Laurier
6:00 PM EST
Queen's
at Guelph
6:00 PM EST
UBC
at Winnipeg
7:00 PM EST
Trinity Western
at Brandon
7:00 PM EST
Victoria
at Saskatchewan
7:15 PM EST
Regina
at Lethbridge
8:00 PM EST
Manitoba
at Calgary
8:00 PM EST
Mount Royal
at UNBC
9:00 PM EST
UFV
at Thompson Rivers
9:00 PM EST
MacEwan
at UBC Okanagan
9:00 PM EST
St. Thomas
at Moncton
6:00 PM EST
Brock
at Western
7:00 PM EST
McGill
at Montreal
7:00 PM EST
Laurentian
at Toronto
7:30 PM EST
Nipissing
at Ryerson
7:30 PM EST
Guelph
at Windsor
7:30 PM EST
UBC
at Manitoba
7:30 PM EST
Lethbridge
at Saskatchewan
8:00 PM EST
Alberta
at Calgary
9:00 PM EST
Regina
at Mount Royal
9:00 PM EST
UNB
at McGill
5:00 PM EST
AUS-RSEQ Interlock Event #2 at Laval
Moncton
at Montreal
5:00 PM EST
AUS-RSEQ Interlock Event #2 at Laval
Lakehead
at Queen's
6:00 PM EST
Athletics and Recreation Centre
Memorial
at Laval
7:00 PM EST
AUS-RSEQ Interlock Event #2 at Laval
Brock
at RMC
7:00 PM EST
Kingston Military Community Sports Centre
Thompson Rivers
at Manitoba
7:00 PM EST
UBC Okanagan
at Regina
7:00 PM EST
Saskatchewan
at MacEwan
8:00 PM EST
Winnipeg
at UBC
9:00 PM EST
Brandon
at Trinity Western
9:00 PM EST
Nov 22, 2014
TBA
at TBA
12:30 PM EST
Coupe Uteck Bowl (CWUAA @ RSEQ). Live on Sportsnet 360
TBA
at TBA
4:00 PM EST
Coupe Mitchell Bowl (AUS @ OUA). Live on Sportsnet 360
York
at McMaster
3:00 PM EST
Cape Breton
at Saint Mary's
5:00 PM EST
StFX
at UNB
5:00 PM EST
UPEI
at Memorial
7:00 PM EST
Dalhousie
at Acadia
7:00 PM EST
Windsor
at Lakehead
8:00 PM EST
Nipissing
at Ryerson
8:00 PM EST
Ottawa
at Laurier
8:00 PM EST
Western
at Algoma
8:00 PM EST
Carleton
at Waterloo
8:00 PM EST
Queen's
at Brock
8:00 PM EST
Laurentian
at Toronto
8:00 PM EST
Trinity Western
at Brandon
8:00 PM EST
UBC
at Winnipeg
8:00 PM EST
Victoria
at Saskatchewan
9:00 PM EST
Regina
at Lethbridge
9:00 PM EST
Manitoba
at Calgary
9:00 PM EST
MacEwan
at UBC Okanagan
10:00 PM EST
UFV
at Thompson Rivers
10:00 PM EST
Mount Royal
at UNBC
10:00 PM EST
Guelph
at Concordia
2:00 PM EST
Western
at UQTR
2:00 PM EST
Mount Royal
at Regina
3:30 PM EST
Manitoba
at UBC
5:00 PM EST
Moncton
at Saint Mary's
6:00 PM EST
UNB
at StFX
6:00 PM EST
Dalhousie
at UPEI
6:00 PM EST
Acadia
at St. Thomas
6:00 PM EST
Waterloo
at Carleton
7:00 PM EST
Toronto
at McGill
7:00 PM EST
Laurier
at RMC
7:00 PM EST
York
at Nipissing
7:00 PM EST
Lakehead
at Queen's
7:30 PM EST
Windsor
at UOIT
7:30 PM EST
Brock
at Laurentian
7:45 PM EST
Saskatchewan
at Lethbridge
9:00 PM EST
Dalhousie
at Laval
10:00 AM EST
AUS-RSEQ Interlock Event #2 at Montreal
UNB
at Sherbrooke
10:00 AM EST
AUS-RSEQ Interlock Event #2 at Montreal
Memorial
at Montreal
12:00 PM EST
AUS-RSEQ Interlock Event #2 at Montreal
Toronto
at Waterloo
2:00 PM EST
Physical Activities Complex
Nipissing
at Windsor
3:00 PM EST
St. Denis Centre
UNB
at Laval
5:00 PM EST
AUS-RSEQ Interlock Event #2 at Montreal
Memorial
at Sherbrooke
7:00 PM EST
AUS-RSEQ Interlock Event #2 at Montreal
Dalhousie
at Montreal
7:00 PM EST
AUS-RSEQ Interlock Event #2 at Montreal
York
at Western
7:00 PM EST
Alumni Hall
UBC Okanagan
at Regina
7:30 PM EST
Thompson Rivers
at Manitoba
8:00 PM EST
Saskatchewan
at MacEwan
9:00 PM EST
Brandon
at Trinity Western
10:00 PM EST
Winnipeg
at UBC
10:00 PM EST
York
at McMaster
1:00 PM EST
StFX
at UNB
3:00 PM EST
Cape Breton
at Saint Mary's
3:00 PM EST